CO NIECO O MNIE

Skąd wzięły się Czechy?

Jeżeli myślisz, że jestem Czechem, mylisz się. Chociaż mieszkam tu już od lat, urodziłem się i lata dzieciństwa spędziłem w Warszawie. Dopiero w wieku lat 17 zmieniłem, wraz z rodzicami, miejsce zamieszkania na Czechy. Przybyliśmy do Brna, drugiego co do wielkości miasta w Czechach. Po paru latach rodzice, wraz z moim młodszym bratem, powrócili do kraju, ja natomiast pozostałem, aby ukończyć studia na miejscowej Politechnice. No a potem zaczęło się życie: znalazłem sobie tutaj dziewczynę, ożeniłem się, podjąłem pracę, a po dwóch latach urodził się nam syn i w taki oto sposób zakotwiczyłem w Czechach. Obecnie posiadam czwórkę dzieci (już odrośnięte), mieszkam nadal w Brnie i na życie nie narzekam.

Moje pasje

Czym zajmuję się oprócz życia rodzinnego? Przede wszystkim lubię sport, a także podróże po Czechach i świecie. W miarę możliwości w lecie jeżdżę na rowerze, w zimie na nartach, uprawiam jogging a przede wszystkim już od lat wspinam się. Zaliczyłem wszystko: od skałek aż po Himalaje, a obecnie można mnie spotkać na miejscowych ściankach wspinaczkowych. Nie stronię także od kultury – czytam, od czasu do czasu kino, teatr, koncert. Pasjonuje mnie także wszystko, co jest związane ze ze zdrowym stylem życia. Może dlatego też zmieniłem sposób odżywiania: preferuję obecnie kuchnię śródziemnomorską, nie pogardzę również szklaneczką dobrego wina. Po burzliwych czasach młodości czas postarać się o swoje zdrowie :).

Czym zajmuję się w Czechach i gdzie indziej?

Swoje zainteresowania staram łączyć się z pracą zawodową i dlatego praca nie jest dla mnie drogą przez mękę. Działam po obu stronach granicy, dzięki temu utrzymuję ścisły kontakt z krajem. W Brnie prowadzę jeden z największych klubów młodzieżowych wspinaczki sportowej w Czechach. Praca z dziećmi jest naprawdę pasjonująca i przynosi wiele satysfakcji. Oprócz tego w ostatnich latach coraz więcej udzielam się w czeskiej firmie produkującej naturalne pozdrowotne ziołowe suplementy diety. Tę działalność prowadzę głównie u nas w kraju. Biuro otwarłem w Bielsku – Białej, oczywiście z widokiem na góry :).

Co znajdziesz na moim blogu?

Chcę pisać o Czechach – kraju i ludziach. Informacje i ciekawostki o Czechach, interesujące wydarzenia, nasze wzajemne stosunki, świat miejscowego biznesu to tematy na dobry początek. Z czasem z pewnością wyodrębnią się jakieś grupy tematyczne, którymi zajmę się głębiej. Ale na razie zapraszam Cię do czytania, komentowania i dzielenia się treścią blogu :).